Battle Mountain High School honor roll | VailDaily.com
YOUR AD HERE »

Battle Mountain High School honor roll

Vail Daily
Vail, CO Colorado

Seniors

Anderson, Aili Elizabeth

Baca, Katrina Savanna



Barker, Erin Rachel

Becker, Colton Evon



Bontempo, Devyn Nicole

Booranasanti, Phi NMN

Bowman, Connor Gregory



Cahill, Eleanor Aline

Clinton, Grace Kelley

Corcoran, Cassidy Shepherd

Crisofulli, Thomas Vincent

Cuomo, Donald William

Currie, Spencer Madison

Elizalde Oviedo, Lilia Alejandra

Engle, Samantha Kay

Evans, Alyssa Margaret

Feiler, Sheena Alexa

Ferzacca, JonPaul William

Gilbert, Jessica James

Gray, Katherine Marie

Harland, Michael Eugene

Harp, Sean Hunter

Hervert, Clinton James

Johnson, Brianna Michelle

Korbel, Zachary David

Kyprianou, Alexis Lauren

L’Heureux, Rachel Claire

Lathrop, Parker James

Licciardi, Stephen Peter

Lovell, Gina Ali

LyBarger, Madelyn Paige

McMillin, Piper Rose

McNamara, Shannen Camile

Melzer, Sarah Anne

Murbach, Cara Jo

Palmer, Lia Meriwether

Perry, Patrick Riley

Ploughman, Hannah Elizabeth

Rasmussen, Luke Brennand

Robbins, Parker Hayden

Robertson, Jacob Alexander

Rowland, Callum Ramsay

Sanders, Kayla Dawn

Schorr, Karina Marie

Seibert, Elisabeth Elaine Irene

Spry, Eric Charles

Stephens, Ariel Ellen

Tedstrom, Connor Finley

Thomason, Gabrielle Marie

Tjossem, Bergen J

Urbaite, Ieva NMN

Van Dyke, Nicholas Paul

Vandeveld, Kyle Gerard

Vasquez, Nathaniel Geoffrey

Vesey, Andrew Grey

Weiss, Jana Rae

Whitney, Alexandria Renee

Whitney, Jessica Nicole

Wilkinson, Chad Michael

Woodruff, Stephanie Elise

Juniors

Bard, Alexander Michael

Bishop, Jacob John

Bluhm, Cayla Cross

Cochran, Sarah Elizabeth

DeChant, Susanna Lee

Edwards, Rachel Lauren

Graskamp, Keely Conley

Herman, Keni Beth

Hervert, Cody William

Horn, Jayna Kathleen

Idzikowski, Sydney Somers

Jones, Michael Kenneth

Kiss, Jillian Jaguar

MacCutcheon, Joanna Morgan

Mendoza, Cynthia Vanessa

Peterson, Nicholas George

Rivero, Valeria Alejandra

Sheppard, Isaac Alexander

Sherpa, Dawa Nurbu

Sunderland, Jack Joseph

Thomas, Stephanie NMN

Thompson, William Vincent

Thornton, Kristofer John

Walker, Mitchell Alan

Sophomores

Aubel, Bryan Neal

Babcock, Ryland Griffin

Bard, Melissa Irene

Barry, Breanna Joy

Barry, Danielle Marie

Battaglin, Maggie Burrows

Bluhm, Sawyer Fredrick

Bock, Carsyn Cameron

Burkhardt, Michael David

Davila, Genesis Nmn

Dwyer, Thomas Edward

Engle, Jacob Thomas

Ernest, Kyle John

Frye, Madelaine Emma

Garton, Bailey Marie

Guillen, Brandon Leopoldo

Hogfeldt, Haille Alexandra

Honnessy, Hunter Cole

Jaicks, Claire Casey

Jeppson, Elena Elizabeth

Katz, Samantha Michelle

King, Leala Carrie

Lathrop, Emma Bridget

Laughlin, Moira Katherine

Law, Jessica Marie

Libertini, Christopher Knox

Licciardi, Timothy Charles

Lindsay, Kelli Lynn

Lopez, Maria Dolores

Lovett, Paton Thomas

Martin, Sarah Lindsay

McMillin, Rylee Jean

Mendez, Alexandra Cameron

Miletich, Samantha Emelie

Mueller, Makenzie NMN

Nash, Montana Rae

Ouimette, Mark Edward

Palmer, Callie Anne

Pelchat, Alysha Rose

Sanders, Reeve Lewis

Travers, Thomas Joseph

Wasmer, Madison Florin

Wilkinson, Zachary Adam

Freshmen

Anderson, Brittany SilverLeaf

Ball, Michael Paul

Beaudin, Brian Edward

Bell, Natasha Marie

Brunette, Lucas Powell

Cotton, Rebecca Estella

Davies, Elizabeth Roseanne

Evans, Natalie Ann

Grant, Charlie Rae

Greve, Jesse Liebl

Guarascio, Kelly Shields

Guida, Michelle Frances

Horn, Yuri Kurakhin

Huttrer, Lindsey Rae Elizabeth

Lovett, Remy deBeixedon

Moran Duran, Elizabeth NMN

Niederhauser, Anneliese Olivia

Nolan, William Thomas

O Rourke, James Anthony

Olle, Britton Blaize

Pellerito, Andrew Robert

Radick, Heather Elizabeth

Sanchez, Joseph Michael

Stark, Morgan Francis

VanHee, Kendall Claire

Wilhelm, Michael James

Williams, Holly Ann

(3.0 to 3.49 GPA)

Seniors

Almanza Martinez, Fernando Eloy

Anderson, Loren Christopher

Brainard, Mairi Campbell

Brown, Cameron Christie

Carrasco Garcia, Johanna Jesus

Chavez, Angelica NMN

Esparza, Adrian Omar

Fuller, Adriana Jean

Gonzalez Rivas, David NMN

Griffith II, Daniel Bruce

Hernandez, Saira Waleska

Krischan, Cassandra Marie

Lujan, Ciarra Faye

Mejia, Ivetth NMN

Ojeda Soto, Nayeli NMN

Ortiz Lopez, Jesus Bernardo

Pegram, Nicholas Jedediah

Reyes, Claudia Giselle

Rodriguez Moran, Lorenzo Antonio

Rodriguez, Armando NMN

Wyatt, Tasha K

Juniors

Atencio, Ashley Nicole

Barry, Brianna Marie

Borchardt, Robert John

Bosworth, Rebecca Nicole

Brown, Michael Thomas

Castillo, Hugo Jair

Chavez, Esperanza NMN

Cisneros, Gabriela NMN

Davis, Christopher Laine

Garcia, Wendy Janeth

Gutierrez, Guadalupe Ilse

Humphrey, Bailey Autumn

Hymes, William Stratton

Jaramillo, Sherice Marie

Lamle, Luke Alan

Ledon, Geoffrey Phil

Leyva, Luis Carlos

Madril, Manuel Jeffrey

Manley, Kate Lynn

Morales, Jorge Bryan

Nunez, Blanca Raquel

Ortiz, Valeria Esmeralda

Pacheco, Nancy Elena

Parra, Steve Arredondo

Rodriguez Romero, Nancy Vanessa

Rodriguez, Leopoldo Nmn

Schmidt, Alexander Joseph

Varela, Gisely NMN

Wolf, Michael Joseph

Sophomores

Alonso, Samantha Nmn

Alvarenga Moron, Lesly Marily

Avila, Antatenique Larissa

Carter, Nathan King Allan

Cervantes, Lorena Anahi

Cisneros, Marika Jade

Fuller, Jeffery Alexander

Garcia, Luis Angel

Garcia, Nadia Karina

Grimmett, Trent Austin

Guida, Zachary Michael

Heuga, Winston Stafford

Kirkland, Christopher Thomas

Leung, Yuk Yeung

Martinez, Jose Jesus

McArthur, Marisa Lee

Mendez, Emilio NMN

Montera, Zechariah Austin

Ortiz, Jazmin Nmn

Ovalle Maldonado, Vianey Selene

Peel, Carter David

Robbins, Riley Thomas

Romo, Margarita Gallegos

Rulapaugh, Samantha Rose

Sanchez, Lenny NMN

Souleymane, Kadia NMN

Vagts, Haley Lynn

Vargas, Miguel Angel

Williams, Angel Leigh

Zapata, Lluviay Rocio

Zapata, Miguel Ivan

Freshmen

Aguilera, Luis Adrian

Barker, Brooke Dorothy

Benitez, Carmen Janeth

Bowman, Keenan Matthew

Boyadzhieva, Martina Petrova

Brito, Maria Rosario

Broughman, Taylor Lauren

Brown, Cody Lee

Bruntz, Kayla Jean

Camunez, Ernesto Nmn

Carmona, Laura Lorena

Castillo, Diego Miguel

Castillo, Ramon Nmn

Chapman, Tess Elise

Childers, Molly Kay

Clarke, Hayley Rose

Cosgrove, Gabrielle Lynn

Coudouy, Anais Irene

Dauphinais, Mariah Terese

Diaz, Daniel NMN

Dunlevie, Connor Raymond

Espino, Dora Valeria

Gonzalez, Yoana Nmn

Gutierrez, Jesus Manuel

Hanson, Collin Craig

Hoyt, Kodie Austin

Kirkman, Jared Thomas

Lamle, David Julien

LyBarger, Joseph Martin

Martinez, Rocio Nmn

Maxwell, Carson Leigh

Miranda, Sonia Yamileth

Obrien, Alexandra Marie

Quagliano, Michael Keegan

Roetzel, Schuyler Burgess

Soffia Ramirez, Camila NMN

Stamper, Nathan Roger

Suarez, David Omar

(3.5 to 3.99 GPA)

Seniors

Babcock, Mason Gray

Bruen, Patricia Michelle

Childers, Colby James

Christie, Devan Taylor

Cummins, Mauri Alicia

Ellison, Hannah Marie

Farley, Patrick Oliver

Fierro, Jessica NMN

Galer, Kathryn Lee

Garth, David Willem

Herrera Jimenez, Sonia Susana

Kozak, Kristy Ann

Leach, Connor Francis

Lewis, Kelli Ann

Morken, Adriana Victoria

Nolasco Vega, Karen Dolly

Quagliano, Drew Michelle

Rodriguez Romero, Nallely Soledad

Rojas Lopez, Jorge Alberto

Szindler, Aaron Alexander

Tenner, Eli Robert

Trujillo Varela, Ubaldo NMN

Valerio Rosas, Evelin Araceli

Wilhelm, Kathryn Elizabeth

Williams, Brianna Joann

Juniors

Allard, Remsen Paul

Barry, Leo Charles

Beals, Cooper Douglas

Chavarria, Luisa Fidelina

Dutmer, Jacob James

Everly, Samuel John

Feeney, Alexandra Marie

Gustafson, Callie Janis

Higgins, Raymond John

Jewkes, Kholi Mills

Jorck, Andy Jay

Larson, Chelsea Ann

Lipp, Carl Frederick IV

Lopez, Sonia Abigail

Martinez Delgado, Mirna NMN

Martinez, Oscar NMN

Martinez, Robert Anthony

Mendoza, Gemma Kassandra

Moran Rangel, Karent Guadalupe

Norris, Krista Mary

Ouimette, Emma Hunt

Petrash, Ashley Christine

Ruacho, Irving Jesus

Shearon, David James

Webb, Joseph Elijah

Young, Emily Suzanne

Sophomores

Braun, Nicholas Edward

Bukacek, Alison Kay

Cohen, Abigail Leah

Cordova, Conner Aaron

Courtois, Isabelle Briana

Edwards, Trevor Maxwell

Ernest, Levi Joe

Eyrich, Emily Alice

Fregoso, Brandon Giovanni

Galer, Anna Mae

Gayle, Shanneill Tamara

Gilbert, Levi James

Gonzalez, Efren Andres

Hamrick, Carl Michael

Hanrahan, Torey Michael

Harrison, Jennifer Giordana

Harrison, Katherine Laura

Horn, Aleksei Volov

Jackson, Brittany Lynne

Jones, Tyler Samuel

Kirkland, Tiffany Stacy

Marin, Jose Manuel

McCormick, Alexandra Lucile

McDonald, Brady Fraser

Nichols, Christian McLean

Parra, Cynthia Aimee

Perez, Tania Shantel

Peterson, Tyler Charles

Porter, Emma Marie

Rios, Maria Guadalupe

Salazar, Joseph Richard

Sawtelle, Carmen Sage

Shanley, Christian Geral Russ

Solis Villalobos, Diana Laura

Sortland, Erik Kristian

Stevens, Madison Marie

Weiss, Eric John

White, Jacob Kern

Freshmen

Armitage, Sean Garrett

Barriga, Jesus Alfredo

Bossow, Allison Nichole

Burrell, Deanna Victoria

Carter, Cheyenne Dawn

Castaneda, Judith Nmn

Claymon, Brian Michael

Duran, Yesenia Nmn

Edmonson, Sydney Morgan

Esparza, Salvador Nmn

Espinoza, Christian Juanelo

Farnen, Adrianna Claire

Funk, Garrett William

Garcia, Diego Nmn

Gillie, Kevin James

Halvorson, Lindsey Leigh

Idzikowski, Collin Somers

Kelsall, Owen Philip

Leeds, Broby Alan

Loera Velasco, Refugio Eduardo

Loera, Estefania Nmn

Morris, Kailey Nicole

Murbach, Brett William

Ortiz, Jennifer Nmn

Rasmussen, Elisse Burke

Rodriguez Moran, Diego NMN

Roley, Madeline Jo

Sackbauer, Timothy Francis

Saenz Duran, Alex Roberto

Steinke, Meredith Kirkman

Strahan, Kayla Kincaid

Tedstrom, Anna Marion

Thomas, Connor Lawrason

Wallace, Haley Anne

Wickum, Annie Kay

Woods, Jena Michelle


Support Local Journalism