Complete Lost Lake Loop results | VailDaily.com
YOUR AD HERE »

Complete Lost Lake Loop results

Daily Staff Report
Vail, CO Colorado
SPT VBR Lost Lake 2 DT 8-1-07
ALL |

Men’s Pro Elite

Pl Name Time

1. Jay Henry 1:22:14



2. Mike Kloser 1:29:13

3. Damien Fraser 1:37:10



4. Josh Nota 1:39:40

5. Josiah Middaugh 1:42:47

6. Peter Fralick 1:44:45



7. Adam Palmer 1:44:46

8. Daniel Kindregan 2:32:08

Women’s Pro Elite

Pl Name Time

1. Gretchen Reeves 1:51:41

Women’s Expert

Pl Name Time

1. Toni Axelrod 1:36:25

2. Pavan Krueger 1:40:12

3. Beverly Smith 1:42:03

4. Amanda Evans 1:47:11

5. Meredith Mueller 1:49:44

Men’s Expert

Pl Name Time

1. Dan Weiland 1:29:34

2. Jeff Thompson 1:40:05

3. Brendan Finneran 1:40:58

4. Brennan Stege 1:41:33

5. Kevin Perry 1:41:55

6. Eric Hill 1:42:20

7. Paul Gorbold 1:45:36

8. Billy Poole 1:45:43

9. Marty Golembiewski 1:53:39

Men’s Vet Expert

Pl Name Time

1. Mike Gibbs 1:35:46

2. Adam Plummer 1:36:40

3. Bill MacFarlane 1:40:13

4. Kevin Roop 1:42:11

5. Jamey McCalla 1:42:12

6. Eamonn Rooney 1:48:27

7. Ronan Murray 1:48:35

8. Todd Moyer 1:50:14

9. Eric Olson 1:51:47

10. Steven Kirchner 1:52:18

11. Scott Bandoni 1:53:47

12. Dave Zrubek 1:53:50

13. Loren Dumont 1:55:41

14. Brad Stamp 1:56:48

Women’s Vet Expert

Pl Name Time

1. Roxanne Hall 1:45:54

2. Paisley Frischholz 1:47:00

3. Kristen Nash 1:56:34

4. Heather Gilmartin 2:09:25

Men’s Vet Sport

Pl Name Time

1 Ty Hall 1:26:40

2. Mike Bradley 1:28:50

3. Jason White 1:29:48

4. Benji Fink 1:31:03

5. Peter Lombardi 1:32:54

6. Pedro Campos 1:33:28

7. Scott Turnipseed 1:34:08

8. Innes Isom 1:37:02

9. Jeff Cerovich 1:41:05

10. Neal Henzler 1:43:28

11. David Johnson 1:45:16

12. Chip Domke 2:21:05

Men’s Masters

Pl Name Time

1. Peter Davis 1:26:05

2. Dawes Wilson 1:28:03

3. Chris Cook 1:29:26

4. Peter Dann 1:30:28

5. Paul Sands 1:31:48

6. Casey Strahan 1:33:41

7. Ron Gruber 1:33:55

8. Jeffrey Cowell 1:34:12

9. Arn Menconi 1:38:09

10. Karl Edgerton 1:40:45

11. Philippe Courtois 2:01:54

Men’s Sport

Pl Name Time

1. Stacy Lake 1:25:56

2. Brian Bruggeman 1:27:26

3. Greg Lestikow 1:29:16

4. Griffin Turnipseed 1:30:44

5. Brian Reichel 1:31:52

6. John Heisdorf 1:33:12

7. Tyler Eaton 1:33:42

8. Brian Ingoldsby 1:34:23

9. Mike Delvoo 1:36:01

10. Tim Stenovec 1:39:29

11. Erin Kelly 1:40:14

12. David Ozog 1:40:16

13. Michael Matzko 1:44:05

14. Kevin Hochtl 1:44:55

15. Mike Hagy 1:45:25

16. Mark Beresniewicz 1:46:29

17. Johathan Moore 1:46:29

18. Allen Buttnet 1:47:31

19. Ben Lohre 1:50:11

20. Greg Schwartz 1:54:29

21. Eric Rubottom 2:09:44

Women’s Sport

Pl Name Time

1. Elna Persson 1:41:07

2. Erica Nagy 1:45:30

3. Michele DeWine 1:45:58

4. Kim Lake 1:47:54

5. Ana Jeronimus 1:48:02

6. Vanessa Clendenin 1:50:08

7. Jenny Klingmueller 1:53:35

8. Jen Campbell 1:53:51

9. Janet Blevins 1:56:07

10. Monique Rodenburgh 1:59:13

11. Jill Vanslyke 2:09:44

12. Carrie Williams 2:12:48

13. Julie Spinnato 2:20:31

Men’s Beginner

Pl Name Time

1. Tony Ryerson 53:02

2. Chris Woods 55:17

3. Bo Pihl 56:02

4. Jeffrey Hopp 56:21

5. Randy Viola 57:55

6. Evan Puglia 57:57

7. Peter Brown 58:24

8. Brian Martinson 59:32

9. Eric Moberg 1:00:52

10. Sean Woods 1:01:22

11. Roger Mitchell 1:02:18

12. Jason Noakes 1:02:39

13. Lee Macke 1:03:58

14. Paul Drugan 1:04:08

15. Justin Gomef 1:04:34

16. Bern Krueger 1:05:20

17. Drew Dodd 1:05:52

18. Casey Wyse 1:06:09

19. Jeremy McKissick 1:06:12

20. Michael Prosser 1:06:37

21. Chris Shannon 1:08:10

22. Scott McDonald 1:09:48

23. Paul Amicucci 1:10:12

24. Jason Gregg 1:15:27

25. Ryan Stecher 1:19:55

26. Jonny Bergsten 1:43:12

Women’s Beginner

Pl Name Time

1. Annemarie Wall 1:03:04

2. Linda McDonald 1:04:05

3. Julie Myers 1:04:28

4. Susan Weiss 1:05:21

5. Renae Parks 1:08:31

6. Gerlinda Debi 1:08:32

7. Molly McBride 1:10:56

8. Amie Nelson 1:12:28

9. Anna Rice 1:15:40

10. Tricia Pigott 1:18:25

11. Joelle Hill 1:19:16

12. Nicky White 1:21:10

13. Nicolette Dais 1:25:28

14. Alison Wadey 1:25:30

15. Tracy Sample 1:29:14

16. Beth Johnston 1:39:50

17. Kelly McGurk 1:50:03

18. Breanne Sparrow 1:51:29

Men’s Single Speed

Pl Name Time

1. Mike Skellion 1:32:13

2. Mark Nelson 1:44:05

3. Hank Esperon 1:44:38

4. Courtney Gregory 1:55:53

5. Seth Bossung 1:56:45

6. Barry Monroe 1:59:04

7. Alex Coleman 2:01:08

8. Charlie Brown 2:01:09

U-12 Little League Girls

Pl Name Time

1. Hannah Hardenbergh 49:56

2. Ali Gruber 52:16

3. Clare Baker 59:11

U-12 Little League Boys

Pl Name Time

1. Quinton Cook 39:39

2 Aiden Stege 39:56

3. Alex Davis 45:30

4. Corey Steinke 46:13

5. Jack Skidmore 46:17

6. Caleb Chastain 47:54

7. Robby Gruber 1:05:14

U-14 Little League Boys

Pl Name Time

1. Forrest Henzler 1:03:04

2. Michael Ball 1:05:52

3. Addison Baker 1:09:29


Support Local Journalism