Results: Men’s U16 Regional Championship | VailDaily.com
YOUR AD HERE »

Results: Men’s U16 Regional Championship

Daily staff report
newsroom@vaildaily.com

Results: Men’s Alpine Combined U16 Regional Championship

March 14

1 Kinsella Kellen SSCV 01:38.4

2 Hall Wyatt SSCV 01:40.4

3 Heaydon Henry SSCV 01:40.8

4 Worrell Zane SSCV 01:41.6

5 Nelson Isaiah BKH 01:41.7

6 Perkins Tanner CBMST 01:41.7

7 Bailey Axel SSCV 01:42.1

8 Washburn Marat SSP 01:42.3

9 Gedeon Cole SSP 01:42.4

10 Thomas Tucker SSCV 01:42.6

11 Holm Fletcher SSCV 01:43.3

12 Moum Kutter BWP 01:43.6

13 Tatge Phenix SSP 01:43.8

14 McCormick Ian SSCV 01:44.0

15 Kagan Kyle SSP 01:44.6

16 Barr Sven SSCV 01:45.0

17 McGuffin Kai SSCV 01:45.1

18 Folkman Jack BKH 01:45.6

19 Harnick Robert SSCV 01:45.7

20 Reed Brooks SSCV 01:46.1

21 Dohr Peter LSC 01:46.1

22 Owens Cam GTS 01:46.2

23 Wollan Jake WPK 01:46.5

24 Ludwig Lawson MAD 01:46.7

25 Sheldrake Tucker SWSC 01:46.9

26 Guetzke T J ASB 01:47.2

27 Spencer Samuel HHL 01:47.4

28 Shideman Sam BKH 01:47.6

29 Winkler Thomas MAD 01:47.6

30 Hilbert Christian TEL 01:47.7

31 Ronnie Nicholas MAD 01:47.8

32 Grzelak Aaron GLS 01:47.9

33 Hovey Jevon PRT 01:48.0

34 Simpson Jonathan SWSC 01:48.2

35 Wenzloff James BYN 01:48.6

36 Lettovsky Dominik SSCV 01:48.7

37 Boye Ian WPK 01:48.9

38 Wirth Gavin LSC 01:49.0

39 Barrett Beck LSC 01:49.3

40 Bence Tanner ASB 01:49.4

41 Sweeney Romeo BKH 01:49.6

42 Elleson Bren DUL 01:50.0

43 Kelsey Trey SSCV 01:50.2

44 Pattison Mackay SSCV 01:50.4

45 Epifanio Dominick SSCV 01:50.7

46 Smith Parker AFT 01:50.7

47 Swinehart Alec ASB 01:51.1

48 Russell Will GTS 01:51.5

49 Cromer Greyson WPK 01:51.6

50 Olson Jake SSP 01:51.7

51 Lewis Jack LSC 01:52.1

52 Godomsky Max AVSC 01:52.6

53 Telles Joshua SSCV 01:52.6

54 Gaertner Adam AFT 01:52.6

55 Orear Chris WPK 01:52.7

56 Thomas Tripp NNR 01:53.1

57 Mlynarczyk Bryce DUL 01:53.2

58 Amores Alfonso AFT 01:53.4

59 Durand Truman GLS 01:53.4

60 Kudick Gavin SWA 01:54.7

61 Stolt Austin TR2 01:54.9

62 Quist Eli BKH 01:55.4

63 Orear Jack WPK 01:55.6

64 Flom Jimmy NNR 01:55.6

65 Thompson Andrew AFT 01:55.8

66 Kanitz Nick GIL 01:55.9

67 Helsel Luke WIN 01:56.4

68 Kerkhof Cooper NNR 01:56.5

69 Pershinske Andrew NAS 01:56.7

70 Ziemer Nathan GIL 01:58.3

71 Dehart Colin PRT 02:00.0

72 Brown Cameron PRT 02:00.6

73 Blanding Nick AFT 02:01.3

74 Olson John Tyler BKH 02:23.9

Did Not Start – Run 1 (1)

De Moraes Ethan AVSC

Did Not Finish – Run 1 (14)

Sankey Colton SSP

Strauch Henry SSCV

Unkovskoy Nicholas PUR

Bolton Samuel SSCV

Lauterbach Will ASB

Bence Caden ASB

Truman Andrew BYN

Hofstad Izak BKH

Piguillem Alex BKH

Koprowski Nick CAS

Westermeyer Joey BKH

Doolittle Joshua BKH

Conway Luke GIL

Ebner Nick SSCV

Did Not Start – Run 2 (3)

Riemenschneider Noah SSP

Unkovskoy Nicholas PUR

Conway Luke GIL

Did Not Finish – Run 2 (6)

Lahrman James SSP

Reich Jack SSP

Strauch Henry SSCV

Melges Harry SWA

Fischer Bennet AFT

Ebner Nick SSCV

Men’s Alpine Combined U16 Regional Championship

March 14

Club Time

1 Nelson Isaiah BKH 56.65

2 Reich Jack SSP 56.85

3 Riemenschneider Noah SSP 56.87

4 Kinsella Kellen SSCV 57.25

5 Hall Wyatt SSCV 57.33

6 Heaydon Henry SSCV 57.66

7 Washburn Marat SSP 58.02

7 McCormick Ian SSCV 58.02

9 Perkins Tanner CBMST 58.11

10 Worrell Zane SSCV 58.42

11 Moum Kutter BWP 58.63

12 Tatge Phenix SSP 58.74

13 Melges Harry SWA 58.75

14 Bailey Axel SSCV 58.93

15 Lahrman James SSP 58.97

16 Gedeon Cole SSP 59.17

17 Ronnie Nicholas MAD 59.22

18 Thomas Tucker SSCV 59.23

19 Holm Fletcher SSCV 59.31

20 Wollan Jake WPK 59.62

21 Owens Cam GTS 59.71

22 Fischer Bennet AFT 59.83

23 Folkman Jack BKH 59.96

24 Reed Brooks SSCV 01:00.1

25 Winkler Thomas MAD 01:00.2

26 Kagan Kyle SSP 01:00.2

27 Telles Joshua SSCV 01:00.3

28 Dohr Peter LSC 01:00.3

29 Harnick Robert SSCV 01:00.4

30 McGuffin Kai SSCV 01:00.4

31 Barr Sven SSCV 01:00.4

32 Hilbert Christian TEL 01:00.5

33 Boye Ian WPK 01:00.7

34 Lettovsky Dominik SSCV 01:00.7

35 Wenzloff James BYN 01:01.0

36 Sheldrake Tucker SWSC 01:01.0

37 Grzelak Aaron GLS 01:01.1

38 Simpson Jonathan SWSC 01:01.1

39 Spencer Samuel HHL 01:01.1

40 Mlynarczyk Bryce DUL 01:01.2

41 Epifanio Dominick SSCV 01:01.3

42 Guetzke T J ASB 01:01.3

43 Hovey Jevon PRT 01:01.5

44 Durand Truman GLS 01:01.7

45 Wirth Gavin LSC 01:01.8

46 Ludwig Lawson MAD 01:01.9

47 Barrett Beck LSC 01:01.9

48 Bence Tanner ASB 01:02.2

48 Pattison Mackay SSCV 01:02.2

50 Kelsey Trey SSCV 01:02.3

51 Smith Parker AFT 01:02.3

52 Amores Alfonso AFT 01:02.4

53 Shideman Sam BKH 01:02.6

54 Elleson Bren DUL 01:02.8

54 Lewis Jack LSC 01:02.8

56 Stolt Austin TR2 01:02.8

57 Cromer Greyson WPK 01:02.9

58 Sweeney Romeo BKH 01:03.1

59 Olson Jake SSP 01:03.1

60 Godomsky Max AVSC 01:03.8

61 Swinehart Alec ASB 01:03.8

62 Gaertner Adam AFT 01:03.9

63 Orear Chris WPK 01:03.9

64 Thompson Andrew AFT 01:04.0

65 Russell Will GTS 01:04.1

66 Thomas Tripp NNR 01:04.2

66 Kerkhof Cooper NNR 01:04.2

68 Kanitz Nick GIL 01:04.3

69 Blanding Nick AFT 01:05.0

70 Flom Jimmy NNR 01:05.1

71 Helsel Luke WIN 01:05.3

72 Pershinske Andrew NAS 01:05.6

73 Olson John Tyler BKH 01:05.7

74 Kudick Gavin SWA 01:05.8

75 Brown Cameron PRT 01:05.9

76 Orear Jack WPK 01:06.1

77 Quist Eli BKH 01:06.2

78 Ziemer Nathan GIL 01:07.5

79 Dehart Colin PRT 01:08.7

Did Not Start (1)

De Moraes Ethan AVSC

Did Not Finish (14)

Sankey Colton SSP

Strauch Henry SSCV

Unkovskoy Nicholas PUR

Bolton Samuel SSCV

Lauterbach Will ASB

Bence Caden ASB

Truman Andrew BYN

Hofstad Izak BKH

Piguillem Alex BKH

Koprowski Nick CAS

Westermeyer Joey BKH

Doolittle Joshua BKH

Conway Luke GIL

Ebner Nick SSCV


Support Local Journalism




Start a dialogue, stay on topic and be civil.
If you don't follow the rules, your comment may be deleted.

User Legend: iconModerator iconTrusted User